SSS

Foseptik Tank Nerelerde Kullanılır?
Kanalizasyon şebekesinin olmadığı tüm bölgelerde kullanılabilmektedir.
Foseptik Tank İçin Neden Fiberglas Tercih Edilir?
Fiberglas materyal olarak toprak altında korozyona uğramaz, paslanmaz ve ömrü tükenmez. Ayrıca sert yapısı ile baskı dayanımı yüksektir.
Toprak Altı Su ve Foseptik Deposu Farkı Nedir?
İki ürün de fiberglas üretimidir. Ancak bağlantı ekipmanları değişiklik göstermektedir.
Toprak Altı Su Deposu Sağlığa Zararlı Mıdır?
Fiberglas ürünler gereken sertliğe ulaştıktan sonra kullanmış olduğunuz suyunuzu herhangi bir şekilde etkilemez. Ürünlerimiz için gıdaya uygunluk belgesini görüntülemek için tıklayınız.
Hafriyat Toprağı İle Ürünleri Kapatabilir Miyim?
Hafriyat toprağı ile ürünlerin üzeri kapatılamaz. İnce kum veya nohut çakıl taşı (maksimum 3/8″ boyutunda) kullanmanız gerekmektedir. Kesinlikle başka bir materyal kullanılmamalıdır. Ürün kurulumu hakkında dikkat etmeniz gereken tüm ayrıntıları link üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Foseptik Tankları Nasıl Boşaltılır?
Foseptik tankları boşaltımı vidanjörler aracılığı ile sağlanır. Ürün doluluk oranı tamamlandığında belediyeler veya özel firmalar aracılığı ile tankınızı boşaltabilirsiniz.
Atık Su Arıtma Deposu Nedir?
Atık su arıtma deposu, katı atık ile sıvı atığın ayrıştırılmasını sağlar. Böylelikle sadece katı atık için vidanjör ihtiyacı duyarsınız. Buda vidanjör maliyetlerinizi düşürür aynı zamanda ürünlerin daha geç sürede doluluk oranına ulaşmasına olanak sağlar. Ayrıntılar için tıklayınız.
Ürün Ölçüleri Standart Mıdır?
Hem foseptik tankları hem toprak altı su depoları için üretim sunduğumuz standart ölçüler mevcuttur. Ancak talep veya proje durumuna göre ölçüler değiştirilebilmektedir.
Kot Farkı Nedir?
Kot farkı dolum hattınızın zemin en üst noktasından kaç cm aşağıdan geldiğini ifade eder. Genel olarak 30 cm kot farkı ideal ölçü olmak ile beraber proje durumunuza göre bu ölçü değiştirilebilmektedir.
Kot Farkı Fiyatları Etkiler Mi?
Kot farkının fazla olması depo üzerinde oluşabilecek baskıyı arttıracaktır. 50 cm kot farkı olan ürünler, 20 cm daha fazla yüke dayanım sağlaması gerekir. Buda tank kalınlığı ve gerektiğinde dalgakıran sayısının arttırılmasını gerektirir. Bu nedenle fiyatlar da değişiklik gösterecektir.
Kurulum Sırasında Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Kurulum mutlaka tarafınıza gönderilen talimatnamelere (her ürün için ilgili sayfada talimatnameyi görüntüleyebilirsiniz) uygun olarak tamamlanmalıdır. Talimatnameler içerisinde yapacağınız kazı ölçüsü ve diğer tüm detaylar yer almaktadır. Ayrıca genel kurulum detayları dosyası içerisinde tüm ürünler için gereken ayrıntıları görüntüleyebilirsiniz.
Standart Su Depoları Neden Toprak Altında Kullanılamaz?
Toprak altı ürünler içerisinde üzerine gelecek baskılar için özel ekipmanlar bulundurur. Ayrıca et kalınlıkları standartlara göre farklılık gösterir.
Neden Atık Su Artıma Deposu?
Vidanjör maliyetlerinizi düşürecek ayrıca bahçe sulamalarında kullanabilirsiniz.
Arıtma Depoları Ekstra Bir İşlem Yapmadan Ev İçerisinde Kullanılabilir Mi?
Hiç bir artıma deposu sularınızı %100 olarak kimyasal katkı yardımı veya filtre pompası olmadan temiz su olarak geri sunamaz.
Toprak Altı Kullanımlar İçin Neden Fiberglas?
Dünya üzerinde tüm ülkelerde fiberglas su deposu ve foseptik tankı kullanımı oldukça yaygındır. Özellikle toprak altı kullanımlarda daha da yaygın olarak görülmektedir. Korozyona uğramayan, paslanma yapmaya fiberglas ürünler, sert yapısı ile de toprak baskısına üstün dayanım sağlar.
Sızdırmazlık Testi Yapılıyor Mu?
Tüm üretimlerimiz için 20 ton hacme kadar su ile sızdırmazlık testi yapılmaktadır. 20 ton ve üzeri ürünler için hava ile sızdırmazlık testi yapılır.
Standartlara Uygun Mudur?
Türkiye’nin tek EN-976 yer altı standartlarına göre işlem yapan firmasıyız. Ürünler kendi laboratuvarlarımızda test edilmektedir. Üretimini sağladığımız tüm ürünlere ilişkin test raporlarını tarafımızdan talep edebilirsiniz.
Gönderim Nasıl Sağlanıyor?
Türkiye ve Dünya’nın tüm bölgelerine ürünlerimiz tarafımızdan sağlanan nakliye araçları ile ulaştırılır. Şuan firmamız Türkiye başta olmak üzere Amerika, Kanada, Bulgaristan, Makedonya, Irak, Tanzanya ve daha birçok ülkeye gönderim sağlamaktadır.