Foseptik Tankları

Foseptik tankları maksimum iş kolaylığı sağlayan, kurulumu kolay, uzun ömürlü ve ekonomik ürünlerdir. Toprak altına konulabilen ve toprak altında kesinlikle çürüme yapmayan ve korozyona uğramayan ürünler 100.000 litre kapasiteye kadar tüm hacimlerde üretilebilmektedir.

Foseptik tankları, septik tank veya atık su deposu olarakta bilinmektedir.

Foseptik Tankları

Foseptik Tankları

Geniş Hacim Kapasitesi
Farklı ölçülerde yatay veya dikey olarak 100.000 litreye kadar üretim imkanı olan foseptik tankları, kullanım sırasında maksimum verim sağlamanın yanında ayrıca vidanjör maliyetlerinizi azaltmanıza imkan sunar.
Foseptik Tank Oluşumu
Fiberglas foseptik tankları kesinlikle korozyona ve zaman aşımına uğramaz. Özel güçlendirilmiş yapısı ile toprak baskısına karşı dayanım sağlar. Ekstra ekipmanları ile kolay yerleşim ve kurulum için size yardımcı olacaktır.
Alternatif Ölçü İmkanları
Aynı tonajda farklı ölçüdeki üretimlerimiz ile projelerinizdeki yerinize en uygun tankı tarafınıza hazırlarız. Böylelikle kurulumunuz daha kolay, tank güvenliğiniz daha yüksek düzeyde olur!
Ayrıştırıcılı Fosepik Tankları
Manuel ayrıştırıcı sistemi ile katı ve sıvı atıkların ayrıştırılmasını sağlar. Böylelikle sıvı atıklar belirli bir hazneye biriktirilerek bahçe sulaması gibi işlemlerde kullanılabilir. Katı atık kendi haznesinde birikirek vidanjör tarafından çekilerek boşaltılır.
Prizmatik Foseptik Tankları
Prizmatik foseptik tanklar talep edilen ölçüler ile birebir aynı olarak üretilir. Prizmatik tanklar dar alanlarda maksimum hacim sağlanması için oldukça elverişli olsada maliyetlerinin silindirik tanklara göre yüksek olması talep oranını azaltmaktadır.
Özel Üretim Fosepik Tankları
Siz nasıl isterseniz biz ürününüzü o şekilde dizayn ederiz. İstenilen kot farkına göre, yatay veya dikey olarak veya araç geçişine uygun olacak şekilde ürünlerinizin dizaynı sağlanabilir.

Foseptik Tankı ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

  • Foseptik tankı ürünleri genel olarak toprak altında kullanılmaktadır. Bu sepeble üzerinde yük taşıyacağı için iç kısımlarında dalgakıran bulundurarak oluşacak toprak baskısının azaltılması sağlanır. Ayrıca betonarme yapılar veya sac ürünler toprak altında korozyona uğrayabilmekte, nemlenmeye bağlı çürüme yapabilmektedir. Fiberglasın kimyasal yapısı ile kesinlikle ürünler korozyona uğramayacak veya çürüme yapmayacaktır.
  • Ürünlerimiz sızdırmazdır ve çevre bakanlığı foseptik tankları kullanımı için onay vermektedir.
  • Ürün kurulumu kesinlikle tarafınıza gönderilen talimatnamye uygun olarak yapılmalıdır.
  • Foseptik tankları için kot farkı ön plandadır. Standart tanklarımız 30cm kota göre ayarlanmaktadır. Kot farkı fazla olan alanlarda rögar kapağı uzatılmakta ve ürün sağlamlığı yüke göre arttırılmaktadır.
  • Hacim olarak bir kısıtlama yoktur. İstenilen tonajda üretim sağlanabilmektedir.
  • Nakliye sırasında oluşabilecek problemlere karşı yüksekliği fazla olan ürünlerde rögar kapağı ve havalandırma borusu sökülebilir şekilde gönderilmektedir.
  • Tankın indirilmesi sırasında dikkatli olunuz.
  • Tarafınıza gönderilen talimatnameyi mutlaka kontrol ediniz.
  • İzoplas foseptik tankları garanti koşulları ve tarafınıza gönderilen talimatnameye ilişkin olarak 5 yıl garanti altındadır.