Ayrıştırıcılı Su Depoları

Ayrıştırıcılı su depoları ile yağmur sularını değerlendirebilir, su tasarrufu sağlayabilirsiniz. Fiberglas yapısı ile toprak altında konumlandırılan su depoları, korozyona uğramaz ve paslanmaz. Ürün üzerinde kesinlikle suyunuza zarar verecek demir veya benzeri malzemeden yapım ekipman bulunmamaktadır. Tüm iç kısım filtreleri PVC den imaldır. Ayrıştırıcılı su deposu temel özelliği yağmur sularının stoklanması ve manuel olarak filtrelenmesini sağlamaktır. Kesinlikle bakteri üretimi yapmaz ve kimyasal etkileşime girmez. Üzerinde bulunan havalandırmalar sayesinde suyunuzun koku yapmasını engeller.

Ayrıştırıcılı Su Depoları
Ayrıştırıcılı su depoları ile sondaj sularınızı ve yağmur sularınızı filtreleyerek kullanabilir, hem elektrik tasarrufu hem de su tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Ayrıştırıcılı Su Depoları

Tüm Hacimlerde ÜretimGeniş Ürün Yelpazesi
Tüm hacimlerde üretimi sağlanabilen ayrıştırıcılı su depoları, sizlere hem su tasarrfufu sağlamanızı, hem de elektrik tasarrufu yapmanıza olanak sunar. Toprak altında olması sayesinde suyunuzun mikroorganizma üretme olasılığı azalmakta, sağlıklı bir depolama sunmaktadır.
Manuel FiltrelemeManuel Filtreleme
Suyunuz içindeki tüm küçük veya büyük materyaller arıtılarak tarafınıza ulaştırılır. Organik bahçe sulamalarınız, bina içerisindeki kullanımlarınızı gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz. 3 aşamada filtrelenen sularınızın, her haznesinde havalandırılarak koku yapmasıda önlenir.
Düşük Bakım MaliyetleriMasraflarınızı Azaltın
Herhangi bir pompa veya elektrikli filtreye gerek duymayan ayrıştırıcılı su depoları için bakım maliyetleri oldukça az olacaktır. Ayrıca filtre çalıştırma elektrik maliyetlerinizde böylelikle azalacaktır.

Su Tasarrufu SağlayınSu Tasarrufu Sağlar
Yağmur sularının filtrelenerek kullanılması, şebeke suyu kullanımlarını azaltacak, hem maddi olarak katkı sağlayacak hem de doğaya katkı sağlayacaksınız. Tüm ayrıntılar ve sipariş işlemleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Ayrıştırıcılı Su Deposu Ekipmanları1.Dolum Borusu2.Dolum Haznesi3.Filtre Önü Kesici4.Filtre Boruları5.Ara Hazne6.Yatay Filtre Plaka7.Temiz Su Haznesi8.Çıkış Borusu9.Müdahale Kapakları10.Havalandırma Boruları11.Yerleştirme Mapaları
Ürün dolum hattıdır. Yağmur borularının girişini bu hattan sağlayarak ürün dolumunun gerçekleşmesi sağlanır.
İlk dolumun gerçekleştirildiği haznedir. İstenilen hacime göre bölünebilmektedir. Bu hazne için bir adet müdahale kapağı, bir adette havalandırılmasını sağlayacak havalandırma borusu bulunmaktadır.
2. Hazneye bağlantı yapan 2 adet filtre boru önünde bulunan fiber plakadır. Dolan suyun direk geçişini engelleyerek filtre boruların tıkanmasını önleyecektir.
İlk hazneden gelen su 2 adet filtreli PVC boruların içine geçiş yapar bu borular üzerinde 10mm çapında belirli aralıklarda delikler bulunmaktadır. Bu borulardan geçen sular 2.hazneye dolacaktır. Bu hazne içinde 1 adet müdahale kapağı ve 1 adet havalandırma borusu bulunmaktadır.
Filtreli borulardan geçen dolum suları ara haznede birikerek, son hazneye geçiş için son kez filtrelenirler. Bu alandaki filtre yatay durumda olup, fiberglas materyaldir. Üzerindeki delik çapları 5mm dir. Bu hazne içinde 1 adet müdahale kapağı ve 1 adet havalandırma borusu bulunmaktadır.
Yatay filtre plaka suyun son filtrelendiği alandır. Bu filtreden geçen sular son hazneye ulaşacaktır.
Bu hazneden suyunuz filtrelenmiş şekilde birikmeye başlar. Herhangi bir tortu oluşumuna karşın, su çıkış borusu haznenin en üst noktasında yer alır. Böylelikle olabilecek herhangi bir tortunun çıkış borusuna ulaşması engellenir. Bu hazne için de bir adet müdahale kapağı yer alır. Havalandırma borusu ise çıkış borusu üzerindendir.
Temiz hazenden su çıkışının sağlandığı PVC borudur. Boru üzerinde havalandırma borusu bulunmaktadır.
Her hazne için tank üzerinde bir adet müdahale kapağı bulunmaktadır. Depo üzerinde toplamda 3 adet bulunan müdahale kapakları, seviye gözlemi ve hazne temizliği için kullanılabilir.
Her hazne için 1 adet havalandırma borusu bulunur. Havalandırmalar sayesinde tüm haznelerin içerisindeki su hava alır ve koku yapmaz.
Tank üzerinde 2 adet yerleştirme mapası bulunur. Bu mapalar sayesinde tankınızın yerleşimini rahat bir şekilde sağlayabilirsiniz.
SSS
Yosunlaşma Yapar mı?
Fiberglas su depoları yosunlaşma yapmaz. Ancak su elementsel olarak hava ve ışık ile temas ettiğinde belirli bir süre sonra mikroorganizma üretmeye başlayarak yosunlaşma sağlar. Ayrıştırıcılı su depoları toprak altında kaldığından dolayı ışık almayacak ve yosunlaşma gerçekleşmeyecektir.
Toprak baskısına dayanır mı?
Fiberglas baskı dayanımı son derece yüksektir. Ayrıca toprak altında korozyona uğramaz ve çürüme yapmaz. Bu özelliği ile toprak altında kullanılabilecek olan ürünlerin başında gelir.
Maliyetleri standart depolardan farklı mıdır?
Ayrıştırıcılı su depoları gerek işçilik, gerekse kullanılan malzeme bakımından standart depolara göre daha maliyetli olacaktır. Ancak su ve elektrik tasarrufu sağlaması genel maliyetlerinizin azalmasını sağlayacaktır.
Tank temizliği nasıl olur?
Her hazne için müdahale ve temizlik kapağı bulunmaktadır. Böylelikle tanklarınızı belirli zaman aralıklarında rahat bir şekilde temizleyebilirsiniz. Ayrıca profosyonel olarak tank temizliği işi yapan firmalardan da yardım alabilirsiniz.
Üretim Süresi?
Ayrıştırıcılı su depoları üretim süresi standart depolara göre biraz daha fazla sürmektedir. Konu ile ilgili satış departmanından e-posta veya telefon yolu ile bilgi alabilirsiniz.
Hangi hacimlerde üretim sağlanıyor?
Talep edilen tüm hacimler için ayrıştırıcı sistemi entegre edilebilmektedir.